U Uranie 18, Praha 7, CR
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

Sdílejte své dovednosti a nápady v boji s COVID -19

CAD/CAM pro výzkum, inkubátory a start-upy

Sdílejte své dovednosti a nápady v boji s COVID -19

COVID-19 je v současnosti pojem, se kterým se potkáte snad ve všech zprávách dnešního světa. Sdělovací prostředky jsou plné informací o boji s koronavariem, v on-line přenosech nás neustále informují o aktuální situaci v počtu testovaných, nakažených, vyléčených  a bohužel i umírajících lidí nejen u nás, ale i po celém světě.

Souběžně s ne příliš racionálními a občas i chaotickými rozhodnutími vládních představitelů mnoha států, se mezi konstruktéry, nadšenci, hobíky i pracovníky mnoha firem objevily nápady a návody, jak si aktuálně vyrobit nedostatkové zboží a díly v domácích i firemních podmínkách.

Řada vývojových kanceláří a laboratoří dokázala takřka přes noc vyvinout postupy, díly a návody, které pomáhají všem v boji s tímto zákeřným nepřítelem.

Mnoho z nich také začalo sdílet své nápady a postupy na veřejných sítích a webových stránkách, aby poskytli své nápady co nejrychleji všem potřebným.

Ukazuje se však, že by bylo dobré mít jeden koordinovaný prostor, ve kterém lze sdílet a organizovat nápady, získávat co nejrychlejší zpětnou vazbu a tak ještě více zintenzivnit aktivity, které mohou pomáhat všem. 

3D EXPERIENCE má Open COVID-19

Tým 3D EXPERIENCE založil komunitu Open COVID-19 pro sdílenou spolupráci v boji s koronavirem. Cílem této otevřené globální komunity je pomáhat využívat naši kolektivní inteligenci ke sdílení myšlenek a nápadů, konstrukci i realizaci rychlých řešení během této pandemie.

Bezplatný přístup s vaším ID SOLIDWORKS  nebo 3D  EXPERIENCE ID (které si snadno vytvoříte) umožňuje podílet se na obsahu, tvorbě a sdílení vašich nápadů v této komunitě. 

Co nabízí komunita Open COVID -19

  • Přidávání a komentování článků a sdílení blogů
  • Nápady pro rozpracované projekty
  • Komunitní služby Wiki a Q&A
  • Ukládání, prohlížení a sdílení 3D modelů
  • Knihovny standardních součástí a dílů
  • Přístup k výrobním zdrojům
  • Produktové komunity pro podporu návrhů v CATIA a SOLIDWORKS xDesign
  • Vyhledávání  

Komunita Open COVID-19 se skládá z inženýrů, výrobců, vědců,  konstruktérů i členů inkubátorů, vývojových dílen a fablabů z celého světa. Konstrukční projekty lze sdílet jako 3D modely. Všechny koncepty a návrhy jsou aktivně čteny a vyhodnocovány komunitou, skládající se z vybraných průmyslových odborníků, zdravotnických pracovníků a vědců. V současné době již komunita zahrnuje více než 300 členů z USA, Velké Británie, Indie, Francie a Nizozemska a také z České republiky, ze které je do komunity zapojeno 7 pracovišť včetně FabLab  v Liberci, PrušaLab v Praze nebo FabLab v Brně.

Cílem komunity Open COVID-19 je konsolidovat celosvětový seznam projektů a propojit je s lidmi, kteří hledají řešení. Chtěli jsme vytvořit jediné úložiště pro nalezení kvalitních návrhů a pomoci při výrobě vybraných projektů na výrobním trhu nebo v místních laboratořích (prostřednictvím sítě MIT Fab Foundation).

Spojte se ještě dnes se svými kolegy, odborníky v oboru a inženýry, stejně jako s konstruktéry, výrobci a studenty. Podělte se o své znalosti a dovednosti v oblasti konstrukce a výroby, pracujte ruku v ruce s ostatními a pomáhejte, dle svých možností, s touto pandemií.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *