U Uranie 18, Praha 7, CR
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

SEKTORY VVI

CAD/CAM pro výzkum, inkubátory a start-upy

Výzkumná pracoviště

SOLIDWORKS® výzkumné licence jsou určené vědcům a vědeckým inženýrským výzkumným pracovištím. Software a jeho výstupy nemají žádné restrikce pro použití v publikacích, průmyslových projektech, převodech duševního vlastnictví a patentových přihláškách a neobsahuje žádné vzdělávací vodoznaky. Výzkumná licence je totožná se SOLIDWORKS komerční licenční smlouvou, takže výzkumní pracovníci mohou využívat  svoje schopnosti spolu s flexibilní platformou SOLIDWORKS. Výzkumné licence mají stejný plán vydávání jako komerční verze SOLIDWORKS, takže obsahuje všechny nástroje a návrhy ve stejném čase jako plné komerční licence.

Uživatelé výzkumných licencí mohou také využít spojení s ostatními uživateli  SOLIDWORKS celého světa prostřednictvím komunit a webových for, kde je účast vázána na vlastnictví oprávněných licencí SOLIDWORKS.

Jestliže váš výzkum zahrnuje rozvoj duševního vlastnictví, žádosti o patenty, nebo publikování výsledků z interně nebo externě financovaných projektů, výzkumná licence SOLIDWORKS je tím pravým nástrojem pro vás.  Kompletní sada  řešení SOLIDWORKS  obsahuje nástroje potřebné k návrhu a analýzám v jednom uživatelském rozhraní a poskytuje tak komplexní 3D návrh řešení, se kterým budete rychle a efektivně vytvářet, ověřovat a komunikovat vše potřebné pro váš výzkum.

SOLIDWORKS nabízí výzkumným pracovníkům kompletní sadu komerčních softwarových nástrojů za speciální ceny pro výzkumné organizace. Můžete sdílet soubory bez vodoznaků nebo zvláštních licenčních smluv, takže vaše instituce může snadno spolupracovat i s dalšími subjekty a organizacemi. 

Prohlédněte si materiály  na níže uvedených odkazech a zjistěte, zda máte nárok na speciální výzkumné ceny a zda odpovídají vaší instituci a realizovaným aktivitám. Prohlédněte si komunity SOLIDWORKS, ke kterým získáte přístup.

Jste výzkumná organizace pro využití Solidworks?

Inkubátory a Start-upy

SOLIDWORKS  pomáhá  akcelerátorům a inkubátorům po celém světě v podpoře konstruktérů a začínajících podnikatelů přístupem k softwaru, školení, technické podpoře, i marketingu, tak aby se mohli soustředit na vývoj, výrobu a své začínající podnikání. Inkubátory tak mohou poskytovat začínajícím podnikatelům neocenitelné služby, které jim pomohou přilákat další a nové zájemce o podnikání a spolupráci.

Program SOLIDWORKS Incubator and Accelerator sponsorship zahrnuje ZDARMA  licence na jeden rok:

  • SOLIDWORKS Premium
  • SOLIDWORKS Simulation Premium
  • SOLIDWORKS Flow Simulation
  • SOLIDWORKS Plastics
  • SOLIDWORKS Electrical Professional
  • SOLIDWORKS PCB
  • SOLIDWORKS MBD Standard
  • SOLIDWORKS Inspection Professional
  • SOLIDWORKS Composer
  • SOLIDWORKS Visualize Professional

K účasti v programu SOLIDWORKS for Incubators and Accelerators musíte být startupem, akcelerátorem nebo inkubátorem ve smyslu SEED/VC financování nebo startup organizací pracující s „hardware“. Není možné zařadit do programu organizace orientující se na poskytování služeb.

 

Nově lze pro STARTUPY využít také programu 3DEXPERIENCE WORKS for Startups Program

Tento program využívá platformy 3DEXPERIENCE a nabízí možnost pracovat s cloudovou alternativou k SOLIDWORKS, která je plně kompatibilní s desktop aplikacemi.

Prohlédněte si materiály na níže uvedených odkazech pro podrobnější informace a v případě zájmu nás kontaktujte k přihlášení do programu. Prohlédněte si komunity SOLIDWORKS, ke kterým získáte přístup v případě získaných licencí.

Program INKUBATOR a START-UP

Kreativní dílny a centra FAB LAB

Kreativní dílny (maker spaces) a centra Fab Lab jsou živou vodou pro kreativce. Kreativní dílny poskytují všem zúčastněným tolik potřebné rady a pocit příslušnosti ke komunitě.  Centra Fab Lab, která jsou součástí sítě Fab Foundation, mohou na svých projektech pracovat za pomoci softwaru SOLIDWORKS Premium. To znamená, že mohou navrhovat a ověřovat s pomocí integrovaných nástrojů pro mechanický návrh, simulaci, elektrické systémy, kinematiku, náklady, udržitelnost a technickou dokumentaci – abychom jmenovali alespoň některé z nich.

Kreativní dílna

Hobby centra, technické kroužky nebo Modelářské dílny  mohou být kreativní dílnou SOLIDWORKS. Podporujete tvořivou konstrukci, společné učení a výrobu pro lidi různých úrovní znalostí a každého věku? Nabízí vaše středisko všem členům vaší komunity přístup k nástrojům, strojům, školením a kurzům s podnikavým duchem? Pak je zde pro vás sponzorství SOLIDWORKS. Všechny kreativní dílny mohou požádat o sponzorství SOLIDWORKS pro vzdělávací účely.

Kreativní dílny obdrží sadu SOLIDWORKS Student Design Kit – Maker Edition.

Centra FAB LAB

SOLIDWORKS jako zakládající CAD partner nadace Fab Foundation poskytuje v rámci sponzorství software SOLIDWORKS laboratořím střediska MIT Center for Bits and Atoms (CBA) globální sítě Fab Lab.  Sponzorství můžete využít,  jestliže jste  členem oficiální Fab Lab sítě (uvedené na webových stránkách fablabs.io) nebo centrem Fab Academy

Centra Fab Lab obdrží komerční licenci na software SOLIDWORKS Premium, jednu SOLIDWORKS PCB a DraftSight Enterprise.Uzly Fab Academy obdrží jednu síťovou licenci pro 10 míst k softwaru SOLIDWORKS Education Edition pro výuku a školení.

Prohlédněte si materiály na níže uvedených odkazech pro podrobnější informace a v případě zájmu nás kontaktujte k přihlášení do programu. Prohlédněte si komunity SOLIDWORKS, ke kterým získáte přístup v případě získaných licencí.

Program SOLIDWORKS FAB-LAB

Začínající podnikatelé a kreativní "hobíci"

Začít podnikat vyžaduje nadšení, odvahu, zkušenosti, znalosti, představu o trhu a nápad, s kterým na trh vstoupíte. Ale také období, kdy váš nápad potřebujete  přetvořit do konkurenčního produktu, se kterým na ten trh vstoupíte. A také prostředky pro jeho vývoj a výrobu. SOLIDWORKS nabízí pro obě etapy, jak pro kreativního hobíka, který ještě neví jak jeho produkt bude vypadat, tak i pro začínajícího podnikatele vstupujícího na trh, velmi zajímavé řešení.

SOLIDWORKS pro „hobíky“

Kutilové a techničtí fandové potřebují správné nástroje k realizaci svých kreativních nápadů. Ještě sice neví, jestli bude jejich nápad konkurenceschopný, ale potřebují pracovat na jeho vývoji a výrobě. K podpoře těchto nadšenců nabízí SOLIDWORKS  v rámci programu MAKER SPONZORSHIP  licenci SOLIDWORKS CAD Standard + SOLIDWORKS CAM Professional ZDARMA.

Pro zapojení do programu nás kontaktujte

Můžete tak využít tohoto programu k vývoji a výrobě svého prvního prototypu.

SOLIDWORKS pro začínající podnikatele

Vývoj nápadu, konstrukční varianty, testování, příprava k výrobě nebo budování značky,to jsou jen některé etapy, které musíte začít financovat v rámci rozjezdu svého podnikání. SOLIDWORKS  má pro vás tříletý program  SOLIDWORKS PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE, ve kterém můžete pro rozjezd svého podnikání získat první rok licence ZDARMA, druhý rok  se slevou 70% a třetí rok se slevou 50%. Následně je připraven zvýhodněný program se slevou 25% z ceny.  Společně s vámi pomůžeme vybrat ty nejlepší programy, které využijete pro své podnikání (CAD, Simulation, Composer…) 

Kontaktujte nás pro konzultace ke splnění vstupních podmínek tohoto programu.

Prohlédněte si materiály na níže uvedených odkazech pro podrobnější informace a v případě zájmu nás kontaktujte k přihlášení do programu. Prohlédněte si komunity SOLIDWORKS, ke kterým získáte přístup v případě získaných licencí.

Program SOLIDWORKS HOBBY

INSPIRACE - CASE STUDY

Greentown Labs

Greentown Labs, Inc., je podnikatelský inkubátor pro start-up firmy, které se snaží řešit výzvy ochrany životního prostředí prostřednictvím rozvoje tzv. čistých technologií. Členové inkubátoru mají k dispozici řešení SOLIDWORKS , protože software se snadno používá, je dobře známý v energetickém odvětví a nabízí celou řadu designových a inženýrských aplikací, které pomáhají urychlit vývoj, prototypování i výrobu.

Mary Kay

Mary Kay spoléhá na SOLIDWORKS CAD pro konstrukční návrh a na SOLIDWORKS VISUALIZE pro fotorealistické zobrazování inovativních balení kosmetiky, včetně flakonů pro pro své nové kolekce. Více se dozvíte v case study: MARY KAY - UVIDÍTE KRÁSU KOSMETIKY V SOLIDWORKS VISUALIZE

Angel Robotics

Angel Robotics se spoléhá na SOLIDWORKS CAD. ELECTRICAL a SIMULATION při návrhu a vývoji svých nositelných robotických exoskeletů. Svými produkty pomáhají lidem s poruchou mobility žít plnohodnotný život, protože jim umožní se samostatně pohybovat a chodit.