U Uranie 18, Praha 7, CR
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

DraftSight pro návrhy nábytku

CAD/CAM pro výzkum, inkubátory a start-upy

DraftSight pro návrhy nábytku

MAC Design and Build je firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu vestavěných stěn. Konstrukce nábytkových sestav je poměrně složitá a konstruktéři této firmy nebyli spokojeni s možnostmi, které jim nabízel program AutoCAD, ve kterém tyto návrhy zpracovávali. A tak hledali jiné vhodné řešení, které by jim umožňovalo řešit jejich poměrně komplikovaný výrobní program. Kromě nedostatků AutoCADu jim nevyhovovala ani cenová politika tohoto programu.

Vyzkoušeli několik programů včetně bezplatné zkušební verze softwaru  DraftSight, Společnost MAC  Design  and  Build se nakonec rozhodla pro verzi DraftSight Professional. V rozhodnutí hrály roli dva důležité faktory. Draftsight  Professional se  snadno učí  a používá, zejména  pro  ty,  kteří již mají zkušenosti s Autocadem. A  také poskytuje  všechny  funkcionality aplikace AutoCAD  za  zlomek její ceny.  Přechodem na nový software snížila  společnost roční náklady na software o  83%.   

Mac Design and Build vyrábí vlastní truhlářské návrhy, zejména vestavěných sestav pro rodinné domy, obchodní i kancelářské prostory. Poskytuje služby interiérového designu, vybavení a přestaveb, které jsou omezeny jen fantazií a rozpočtem klientů. Zakázková výroba tak umožňuje vyrábět jedinečné produkty pro zákazníky a vytváří tak prostor pro větší flexibilitu a kreativitu než konvenční interiérový design, kde je nutno vycházet ze standardních prefabrikovaných skříní, nábytku, dveří a dalších prvků.

S důrazem  na  zakázkovou výrobu při návrhu, vytváří MAC  Design  and  Build  cokoliv  od  vlastních tvarů dveří,  skříní a nábytku  až  po  komerční  projekty  všech  tvarů  a  velikostí. Společnost se každý den zabývá jedinečnými  a  náročnými  projekty a  pracuje s  klienty, kteří nemohou vytvořit svou  designovou  vizi  pomocí  standardního, prefabrikovaného nábytku. MAC  Design and Build jim pomáhá proměnit jejich  sny  v  realitu.

Rychlejší a bezchybný návrh

Mac Design  and  Build  byl    schopen,  okamžitě  po přechodu na  software DraftSight  Professional,  využívat  program bez formálního  školení  kvůli  jeho  intuitivnosti  a  podobnosti  s  AutoCADem. Pomocí  softwaru DraftSight Professional vytvořili konstruktéři firmy bezchybné, rozměrově správné výkresy  svých vlastních návrhů rychleji a nákladově efektivněji. Výkresový software jim krátil dobu implementace o polovinu.   

„Vytvoření sady návrhů s využitím aplikace DraftSight s jeho automatizovanými  funkcemi nám umožnilo zkrátit dobu návrhu zhruba na tři  hodiny u jednodušších nebo o 50% času u složitějších návrhů“ říká konstruktér David Cusick. „A to pochopitelně výrazně ovlivňuje efektivitu a úspěšnost našeho podnikáni“.

Výkresy pro zákazníka i pro výrobu

Dokumentace vytvořená  pomocí  Draftsight  Professional  je nezbytná pro zobrazení toho, jak  budou  skříně,  vestavěné díly i další prvky vypadat a zapadat do  prostoru klienta,  ale je také nezbytná pro podporu výroby.  „Vše si vyrábíme sami vlastními silami, nevyužíváme spolupráce s externími subjekty“  uvádí Amanda  Casterlin  z firmy MAC Design and Build. „A naší výrobě musíme dodávat bezchybné podklady, nemůžeme si dovolit řešit nějaké chyby při montáži svých výrobků“. 

Podpora meziročního růstu

Od přechodu na software DraftSight Professional zaznamenala firma meziroční 14% nárůst realizovaných objednávek. A vzhledem k tomu, že působí zejména na Floridě, kde je velké množství starších domů, které potřebují rekonstrukci vnitřních prostor, očekávají další růst. A DraftSight Professional jim umožňuje podnikat s mnohem menšími náklady, než sami před touto změnou očekávali.

Case Study o nasazení programu DraftSight v této firmy najdete ZDE.

Pro informace o programu a vyzkoušení se obraťte na 3E Praha Engieneering .as.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *