U Uranie 18, Praha 7, CR
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

Podpora pro startupy

CAD/CAM pro výzkum, inkubátory a start-upy

Podpora pro startupy

Nový projekt podpory pro více než 300 startupů v programu Technologická inkubace Czechinvestu.

Agentura CzechInvest v letošním roce spustí dlouho připravovaný projekt Technologická inkubace. 29. března o tom na svém zasedání rozhodla vláda. V rámci tohoto projektu CzechInvest podpoří více než 300 startupů ze sedmi klíčových technologických oblastí, každý bude moci získat podporu až pět milionů korun. Přestože projekt cílí především na podporu technologických startupů, nabídne široké portfolio aktivit a příležitostí také pro další klíčové hráče české byznysové scény. 

Start-up je zpravidla nově založená společnost orientovaná na technologie s potenciálem rychlého růstu, která přináší na trh unikátní myšlenku s globálním přesahem.

„Podpora inovačního potenciálu je jedním z klíčových nástrojů rozvoje konkurenceschopnosti České republiky. Dlouhodobě proto investujeme do vědy, výzkumu a inovací, za letošek to bude 38 mld. Kč. V souladu s Inovační strategií ČR chceme být nejen zemí vysoce odborných znalostí a pokročilých technologií, ale rovněž místem pro nejvýznamnější světové vědecké kapacity,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Technologická inkubace je v tomto ohledu zásadní investicí do budoucnosti českého průmyslu a věřím, že se přihlásí firmy se zajímavými a kvalitními projekty.“

Projekt Technologické inkubace je financován v rámci programu The Country for the Future v souladu s implementací Inovační strategie ČR 2019 – 2030. Plánován je na 7 let a předpokládá podporu více než 300 inovativních firem napříč ČR.

Program je koncipován jako komplexní program podpory začínajícícm firmám. Kromě finanční podpory čeká startupy  spolupráce s týmem expertůnejen v byznysu, ale také v oblastích právního servisu, marketingu a využití konkrétních technologií, a to až po dobu dvou let. 

Projekt Technologická inkubace se zaměřuje na sedm technologických oblastí, které Czechinvest pokládá jako výrazně perspektivní pro další ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost České republiky.  Jedná se o:

  • mobilitu budoucnosti
  • umělou inteligenci a IT
  • kreativní průmysly
  • udržitelnost a ekoinovace
  • kosmické technologie
  • jadernou a částicovou fyziku
  • chytrá řešení proti krizím

Podporu lze získat zejména na:

  • Vývoj výrobku, jeho testování či školení a mzdy zaměstnanců
  • Mzdy odborníků podílející se na poradenství, mentoringu, workshopech či pomoci s výběrem expertů

Program podpoří také projekty přispívající k boji s pandemií covid-19 a na její dopady.

SOLIDWORKS také podpoří váš startup

Startupům, které se zapojí do programu Technologické inkubace nabízíme výhodný rozvojový program, který vám umožní využívat špičkový konstrukční a simulační software první rok ZDARMA.  

Tříletý program podpory s konstrukčním softwarem SOLIDWORKS je určen startupům a začínajícím podnikatelům a umožňuje vám využívat komerční licence první rok zdarma, druhý rok se slevou 75% a třetí rok 50%. Až od čtvrtého roku používání se provádí úhrada v plné výši komerční licence. V průběhu celého cyklu máte také k dispozici aktualizační a technický servis 3E Praha Engineering k vašim licencím.

Máte možnost získat až 11 programů od CAD konstrukčního softwaru, přes simulace pohybu, pevnostní analýzy, proudění, CAM výrobu a ECAD až k měření, správě dokumentace nebo perfektním vizualizacím vašich návrhů a modelů. Úspora nákladů výroby prototypů při správné simulaci funkčnosti vašeho návrhu může činit až 60%. Podrobnější informace o programu SOLIDWORKS PRO STARTUPY najdete ZDE. 

Startupům, které se zapojí do projektu Technologické inkubace pomůžeme se zapojením do programu Solidworks pro inkubátory a získáním potřebného počtu licencí pro rozjezd jejich podnikání.   

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *