U Uranie 18, Praha 7, CR
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

Udělejte kouzlo se SOLIDWORKS

CAD/CAM pro výzkum, inkubátory a start-upy

Udělejte kouzlo se SOLIDWORKS

Tým SOLIDWORKS podporuje a sponzoruje celou řadu soutěží, studentských a vědeckých týmů, inkubátorů a neziskových organizací, které pro svoji činnost mohou  využívat licence SOLIDWORKS buď zdarma nebo za velmi výhodných podmínek.

V tomto příspěvku bychom vám chtěli ukázat aktivity společnosti Magic Wheelchair, která představila svoje aktivity mimo jiné na  Maker Faire v New Yorku, Magic Wheelchair je nezisková organizace, která pomáhá rodinám, jejichž děti jsou upoutány na invalidní voziky.

SOLIDWORKS je sponzorem organizace Magic Wheelchair, které poskytuje software SOLIDWORKS pro práci dobrovolnickým projektovým týmům, které navrhují a staví fantastické kostýmy pro invalidní vozíky postižených dětí. O práci této organizace jsem již jednou psal, když jsem uváděl příklad využití platformy 3DEXPERIENCE pro práci vývojářského týmu.  

Ryan Weimer a Lana Weimerová byli rodiče, kteří chtěli, aby se jejich postižení synové cítili na Halloween stejně jako jejich zdraví spolužáci a mohli se užít masek a veselí, které je s tímto dnem spojeno. A tak pro svého syna zkonstruovali první „kostým“ pro invalidní vozík. A když viděli překvapení a úžas lidí, které potkávali, napadlo je tohoto nápadu využít i pro ostatní. A tak založili organizaci Magic Wheelchair, která pomáhá vytvářet kostýmy na invalidní vozíky pro co nejvíce dětí.

Christine Getman, současná ředitelka pro rozvoj Magic Wheelchair, říká že bez obrovské pomoci armády dobrovolníků a pomoci firem jako je SOLIDWORKS by nikdy nemohli vybudovat své projekty, kterými oslovují děti a jejich rodiče a přináší jim radost a úžasné zážitky. Mimochodem, sama má stejné postižení jako Ryanovy děti, takže velmi dobře dokáže pochopit, jak obrovskou pomoc jejich kostýmy na vozíky dětem i jejich rodičům přinášejí.

Solidworks pomáhá dělat zázraky

Prezentace jejich projektů například na  San Diego Comic Con 2018,  flotily Star Wars a mnoha dalších akcí ukazují, že jejich cesta je správná a opravdu pomáhá. V pořadníku mají stále plný seznam dětí, pro které vyvíjení a připravují nové kostýmy a také se stále rozšiřuje okruh spolupracovníků, dárců a pomocníků.

A SOLIDWORKS je nástrojem, bez kterého by tyto kostýmní vozidla pro děti na invalidních vozících možná nikdy nevznikla.

Jste také nezisková organizace a máte nápady, které byste rádi realizovali? Náš konstrukční software SOLIDWORKS je připraven vám pomáhat. Kontaktujte nás a pomůžeme vám získat SOLIDWORKS pro vaše nápady.   

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *